top of page

2. Dönem:

Finans Teknolojileri ve Finansal Kapsayıcılık

Odak Alan ve Teknolojiler

 • Finansal Altyapı

 • Fiyat Optimizasyonu

 • Dijital Banka Deneyimi

 • Siber Risk Analizi

 • Ticari İşlem Kolaylaştırılması

 • Büyük Veri & Veri Analitiği

 • Maliyet Tasarrufu

 • Ödeme Güvenliği

 • İşletme Verimliliği

 • Müşteri Deneyimi

 • Yapay Zeka

Uygunluk Kriterleri

 • İlgili alan ve teknolojilerde çözümü olması

 • Son kullanıcılar veya kurumsal alıcılardan pazar doğrulaması yapılmış olması

 • Türkiye’de de operasyonu olması

 • Ürün/hizmetin en az Minimum Uygulanabilir Ürüne (MVP) sahip olması

 • Türkiye’de en az bir tam zamanlı yöneticisinin var olması

 • Yönetim ekibinin eğitim ve dinlemeye açık olması

 • 1m USD'den fazla yatırım almamış olması 

Finans ve Teknoloji alanlarında inovasyonun yol açtığı değişim ve gelişim yeni ihtiyaçları da beraberinde doğuruyor. İvmelendirme programı, bireylerin ve işletmelerin bu yeni ekosisteme uyum sağlama sürecinde ortaya çıkacak olan yeni ürünlerin destekçisi olmayı hedefliyor.

 

Oluşan yeni ihtiyaç ve talepler tüketici davranışlarını etkiliyor ve konvansiyonel sistemler bu değişikliklere hızla uyum sağlamakta güçlük çekiyorlar. Bu durum da yeni ihtiyaçları ele alan yenilikçi çözümler geliştiren girişimciler için fırsatlar yaratıyor. Innovate21st olarak bu noktada devreye giriyor ve bu Hızlandırma Programı ile İstanbul'un bu değişimin ve yeni çözümlerin başlangıç ​​noktası olmasını hedefliyoruz.

Program Hakkında

Program Sonuçları

idacapital tarafından geliştirilen, kurumsal yatırımcılar tarafından finanse edilen program, girişimleri desteklemek için geniş çaplı bilgi tabanı ve Venture Capital desteği sunuyor.

Innovate21st Büyüme ve İvmelendirme Programı’nın Fintech ve Finansal Kapsayıcılık dikeyindeki başvuru sürecini sonlandırmış bulunuyoruz. Perakende ve Gayrimenkul teknolojileri dikeylerine odaklanan ilk programımızın ardından ikinci programımızda odaklandığımız ana tema finansal kapsayıcılık ve finansal teknolojiler oldu. 

 

Programımızın başvuru çağrısını duyurduktan sonra yoğun bir ilgiyle karşılaştık ve 3 aylık sürecimizin içerisinde 100’ün üzerinde girişimin başvurusunu inceledikten sonra bütün girişimlerle görüşmelerimizi gerçekleştirdik.

 

Değerlendirmeler sonucunda:

 • Birçok dikeyde aktif olarak faaliyet göstermekle beraber temelinde teknolojiye erişebilirlik ve alım gücünü arttırmaya yönelik POS finansmanı sağlayan Fintegre,

 • Tarımsal üretim ve değer zinciri finansmanını yeniden tasarlayan tarım odaklı bir finansal teknoloji girişimi olan Agriofinans,

 • KOBİ ve girişimler için kuruluş işlemleri, ofis çözümleri, finansal raporlama ve muhasebe yönetimi gibi tüm profesyonel servisleri tek bir kaynaktan alabilecekleri yeni nesil hizmet platformu olan WorqCompany

idacapital tarafından düzenlenecek olan ivmelendirme programına katılmaya hak kazanmıştır ve bu şirketlere 500 bin USD Seri A öncesi yatırımı yapılmıştır. Önümüzdeki 6 aylık süreçte önemli potansiyel barındırdığını düşündüğümüz bu girişimlerle çalışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Program içerisinde yatırım analistlerinin ve mentorların yapacağı bire bir toplantılarla finansal model tasarımı, birim ekonomisi analizleri, büyüme ve finansman desteği, VC yatırımcıları ile pazarlama, teknoloji, hukuk ve vergi vb. konularında bilgi paylaşımı imkanı, program ortaklarımızdan ek finansman alma olanağı, VC yatırımcıları ve ortak yatırımcılardan oluşan geniş bir ağa ulaşma fırsatı gibi birçok olanak sunarak bu girişimlerin gelişimindeki büyük destekçileri olmaya devam etmeyi planlıyoruz.

profile_picture.png
agriofinans logo.png
ortali-kullanim.png

Referanslar:

FİNTEGRE'NİN kurucularından Ali Tirkeş:
 
    “Fintegre ailesi olarak, perakende sektöründe sadece Türkiye’de değil, küresel ölçekte katma değer yaratacaklarını düşündükleri yenilikçi ve teknoloji odaklı iş modellerine yatırımlar yapan tüm idacapital ailesine teşekkür ediyoruz ve onlar ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kariyerimiz boyunca edindiğimiz tecrübelerimizi ve yaptığımız işe taşıdığımız heyecanı, Innovate21st Büyüme ve İvmelendirme Programı ile harmanlayarak; küresel oyuncular arasında yerimizi almak için çok önemli ve değerli bir adım attığımıza gönülden inanıyoruz.” 

Yatırım Alan Şirketler

Fintegre

Fintegre, birçok dikeyde alanında seçkin ortaklarla işbirlikleri kurarak teknolojik aletlerin erişilebiliriliğini arttırmakta ve bu cihazların alım gücü düşük kesimler tarafından da satın alınabilir hale gelmesine katkıda bulunmaktadır. Fintegre'nin ana iş kolları POS finansmanı, dijital sigorta, geri-alım hizmetleri ve kiralık cihaz yönetimi hizmetleridir. Türkiye ve yakın coğrafyada giderek artan dijtalleşme akımı ile de birlikte Fintegre'nin dijital ve finansal kapsayıcılık alanlarında öncü bir rol oynaması beklenmektedir.

Agriofinans

Agriofinans platformu tarımsal üretim zincirinde yer alan tüm aktörlere yönelik ödeme, kaynak yönetim ve üretim destek çözümleri barındırır. Çiftçiler, sözleşmeli ürün alan tarım firmaları, gübre, yem ya da ilaç bayileri hatta makine ve ekipman tedarikçilerine kadar uzanan tarımsal değer zincirinde finansman maliyetlerini düşürür, girdi ve kaynak verimliliğini korur. Üretici Birlikleri ve Kooperatiflerin ortaklarına yönelik çok geniş dijital ödeme ve kart sistemleri sunarak, birlik ya da kooperatif içerisinde yaratılan tarımsal değerin korunmasına yardımcı olur. Üretici örgütlerinin finans kaynaklarını verimli şekilde kullanmasını sağlar.

WorqCompany

WorqCompany, KOBİ ve girişimlerin operasyonel yük ve masraflarını azaltan bir finansal servis sağlayıcısıdır. Şirket kuruluşu, ofis ve telefon hizmetleri, dijital ofis, muhasebeci yönetimi, dijital çözümler gibi bir girişimcinin veya KOBİ'nin ihtiyaç duyduğu birçok alanda uçtan uca hizmetler WorqCompany tarafından uygun fiyatlara sunulmaktadır. 

Program Ortakları

Program Destekçileri

idacapital logo.bmp
TKYB-logo-tr-yatay-pozitif.jpg
EBRD_blue_23mm_(E)-02.png
etkiyap-logo-beyaz-png.png
bottom of page